ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Στο ''θρόνο'' του παρέμεινε ο Πειραϊκός ο οποίος επικράτησε σχετικά εύκολα απέναντι στην Καστέλλα στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της 13η αγ. της Β΄ Ανδρών. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 60-72(35-34)

Διαιτητές: Γρίβα, Πλιάκας
ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Παπαευθυμίου , Δολιανίδης) : Παπαδόπουλος Β 15(2) , Τιόπουλος , Γεροδήμος 15(1) Γιαμπάνης 6 , Παπαδόπουλος Σπ. 15(1) , Ρήγος 6 Λέσι Λ. , Λέσι Α. 1, Μουλαράϊ 2

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου) :Σαρρής , Μόμτσος , Ποτόσογλου , Κάτσικας 3(1) , Ζέγγος 16(3) , Χεργκελετζής 14 , Πρινέας 12, Κατσούρης 20(3) , Αγγελέτος , Ανδρουλάκης 5(1) , Γατζούνης 2, Καρανδρέας

Το πρώτο ημίχρονο γέμισε προσδοκίες για ένα ανταγωνιστικό αγώνα, αλλά η ομάδα του coach Ποτόσογλου δεν άφησε περιθώρια στην Καστέλλα για κάτι καλύτερο με το δεύτερο ημίχρονο να είναι σχεδόν μονόλογος.
Αρχικά ο Βασίλης Παπαδόπουλος με εξαιρετική εμφάνιση κάτω από τα καλάθια, έδωσε προβάδισμα στην Καστέλλα για δύο πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο. Η ζώνη των γηπεδούχων ανάγκασε τους φιλοξενούμενους να δοκιμάσουν πολλά σουτ και ταυτόχρονα να τους περιορίσουν στο σκοράρισμα. το ημίχρονο έπειτα από εύστοχο σουτ του Γεροδήμου, έκλεισε στο 35-34. κάπου εκεί όμως εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο ο Πρινέας για τους Πειραιώτες, ο Κατσούρης πήρε τα σκήπτρα από τους Χεργκελετζή και Ζέγγο και με όπλο την πολύ σκληρή άμυνα και τα πολλά τρεξίματα, οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν ακόμα και με 15 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Στο τελευταίο μέρος της αναμέτρησης η Καστέλλα πλησίασε στους 8 πόντους με κύριο εκφραστή των επιθέσεων της τον Άγγελο Λέσι, ο Πειραϊκός όμως βρήκε τις λύσεις για ακόμα μία φορά και το τελικό σκορ ήταν το 60-72.
MVP για ακόμα μία φορά ο εκπληκτικός φέτος Γιώργος Κατσούρης.