ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

Οι Θρακομακεδόνες έσπασαν το αήττητο, Πρωτεάρα για back to back! (Β2 Εσκα)

Οι Θρακομακεδόνες ήταν οι νικητές στο μεγάλο ματς της εβδομάδες, καθώς ανάγκασαν τον πρωτοπόρο Αίολο στο να φύγει για πρώτη φορά με σκυμμένο κεφάλι. Η διαφορά στο 34ο λεπτό είχε φτάσει μέχρι και τους 15 πόντους και στη συνέχεια μειώθηκε στο τελικό 68-60 με κορυφαίο τον play maker των γηπεδούχων Θέο. Ο Πρωτέας στη συνέχεια, κατάφερε και έφυγε με το διπλό από τους Τρεις Αστέρες, έχοντας μία σταθερή διαφορά από την αρχή του αγώνα, η οποία στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασε μέχρι και τους 17 πόντους. Κορυφαίοι των νικητών Σιραγάς και Νταγιάννης.   SPORTSOFFICERS

Στην Πετρούπολη είχαμε ντέρμπι για δύο δεκάλεπτα όπου το ματς έκλεισε στο 27-21, αλλά το υπόλοιπο του αγώνα υπήρχε μόνο μία ομάδα που ξεχώριζε και αυτή ήταν η Ίριδα, η οποία εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή βραδιά του ψηλού της με το νούμερο 5 στη φανέλα. Στον Άγιο θωμά τώρα ο οποίος κατάβηκε με 9 αθλητές λόγω τραυματισμών, για 35 λεπτά το ματς δεν είχε κάποιο ξεκάθαρο φαβορί. Στο τέλος το Κουκάκι όμως, με πολύ καλή δουλειά από όλους τους αθλητές σε επίθεση και άμυνα, πήραν μία νίκη που τους κρατά στις πρώτες θέσεις.

Πάμε στη Ραφήνα όπου , όπου είχαμε ένα πολύ ωραίο αγώνα, με κλειστό σκορ και τους γηπεδούχους να είναι μπροστά για 25 λεπτά, να γίνεται αρχικά η ανατροπή από πλευράς Κουκουβάουνων, και η συνέχεια είχε την επανάκτηση του σκορ για τους αθλητές από τη Ραφήνα. Πολύ άστοχοι οι νικητές οι οποίοι θα μπορούσαν να είχαν δώσει μεγαλύτερη έκταση στο σκορ και άξια αναφοράς η μέτρια διαιτησία του αγώνα.

Αναβολή για ακόμα μία φορά είχαμε στο πολύ κακό γήπεδο των Αμπελοκήπων και ολοκληρώνουμε με τη νίκη άνευ αγώνα που πήρε η Αχαρνής απέναντι στην Εκάλη.

Σκόρερς από κάποια ματς.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 61-44(27-21)

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΡΥΛΛΙΩΝΑΚΗΣ,ΤΣΟΥΛΙΑΣ) : ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΗΣ 11 (1), ΓΚΟΥΜΑΣ, ΜΠΙΛΗΣ 2,ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΣΙΡΙΓΚΑΣ,ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΜΑΝΤΑΝΙΚΑΣ, ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ 15,ΦΙΛΝΤΙΣΗΣ,ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 3.

** Τρια ματς λιγοτερα

Οι SPORTSOFFICERS βδομάδα με τη βδομάδα μπαίνουν όλο και πιο βαθειά στα τεκτενόμενα της Β΄Εσκα και για ακόμα μία εβδομάδα είμαστε μαζί σας με τα αποτελέσματα και κατά τη διάρκεια της νύχτας θα έχουμε και μία μικρή σχετικά ανάλυση των ματς. Μείνετε συντονισμένοι μαζί μας και ελπίζουμε βδομάδα με τη βδομάδα και με τα mail ή τα μηνύματά που μας στέλνετε στο facebook group  μας μετά από κάθε αγώνα, να γινόμαστε όλο και καλύτεροι με σκοπό τη δική σας ενημέρωση. SPORTSOFFICERS