ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Παρασκευή 17 Απριλίου 2015

100άρα μετά από 11 χρόνια

diamantidis-panathinaikos-cska

Το ότι ο Παναθηναϊκός έχει χάσει τα τελευταία χρόνια την ευρωπαϊκή του ταυτότητα ειδικά μακρυά από το ΟΑΚΑ είναι πλέον πασιφανές. Το ότι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είναι ο… εφιάλτης του, επίσης. Σήμερα, γράφθηκε μία ακόμη “μαύρη” σελίδα αφού οι 100 πόντοι που δέχθηκε ο Παναθηναϊκός στο ματς είναι η χειρότερη αμυντική του επίδοση από το 2004! Η τελευταία φορά που επέτρεψε πάνω από 100 πόντους ήταν στις 25 Μαρτίου 2004 κόντρα στη Μπένετον στο Τρεβίζο μετά από παράταση.

Ήταν, δε, μόλις η 4η παθητική κατοστάρα στην ιστορία του στην Ευρωλίγκα, η πρώτη φορά μετά από 12 χρόνια (111-103 νίκη επί της Σιένα στο ΟΑΚΑ) που δέχθηκε σε 40λεπτο 100 πόντους και το πιο φοβερό;
Επέτρεψε 100 πόντους στην άμυνα χάνοντας αγώνα σε 40λεπτο (δίχως παράταση δηλαδή) στα Κύπελλα Ευρώπης για πρώτη φορά μετά από 25 χρόνια αφού η τελευταία του τέτοια ήττα ήταν απέναντι στη γαλλική Αντίμπ (100-93 εκτός έδρας) στις 31 Οκτωβρίου 1990!